وصیت نامه شهید رمضان صاحبقرانی

«خدایا! تو خودت خوب می‌دانی که هدفم از آمدن به جبهه چه بوده است.

ما با تو پیمان بستیم که به اسلام وفادار بمانیم و به قول امام عزیزمان که فرموده است:

ما با خدای خود عهد نموده‌ایم که دنباله‌رو امام خویش سیدالشهدا علیه السلام باشیم.»

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به رسول اکرم (ص) و با سلام به امام امت و با سلام به امامان معصوم (عج) و با سلام به امت شهیدپرور و با سلام به رزمندگان اسلام که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، ایثار و شهامت‌ها و شهادت‌ها نشان داده‌اند و جان خود را فدای اسلام و قرآن نمودند.

بارالها! حال که تو خودت مرا فراخواندی و حال که در جمع این عاشقان پاک باخته راهت و انتقام‌گیرنده خون اباعبدالله و یاران باوفایش و این سربازان امام زمان (عج) و این یاوران حسین زمان قرارگرفته‌ام، چند جمله‌ای را به عنوان وصیت‌نامه می‌نویسم، البته در ظاهر وصیت‌نامه ولی درددلی است با معشوق.

خدایا! تو خودت خوب می‌دانی که هدفم از آمدن به جبهه چه بوده است. ما با تو پیمان بستیم که به اسلام وفادار بمانیم و به قول امام عزیزمان که فرموده است: ما با خدای خود عهد نموده‌ایم که دنباله‌رو امام خویش سیدالشهدا علیه السلام باشیم.

بارپروردگارا! تو خودت خوب میدانی که این مردم ستم‌کشیده و مظلوم چگونه هشت سال است که بر سر پیمان خود ایستاده‌اند و چگونه در برابر تمام ناملایمات و سختی‌ها فقط و فقط به خاطر رضای تو و حفظ دین تو پایداری کرده‌اند و ثابت نموده‌اند که دنباله‌رو دین رهبر خود هستند. دیگر آن زمان نیست که امام حسین علیه‌السلام در آن قیام عظیم و خونبار تنها هفتاد و دو یار داشته باشد. مردم ما ثابت کرده‌اند که اهل کوفه نیستند.

اما چند کلمه‌ای با شما پدر و مادر گرامی سخن دارم. از اینکه تا حال نتوانستم کمی از محبت‌های شما و ذره‌ای از زحماتتان را جبران کنم و یا اگر از من خطایی سرزده، همه به خاطر نادانی‌ام بوده است و انشاءالله که شما مرا می‌بخشید و مرا حلال می‌کنید.

از خواهران و برادران حلالیت می‌طلبم و انشاءالله که به خوبی خودشان مرا می‌بخشند. از تمام دوستان وآشنایان حلالیت می‌طلبم و می‌خواهم که اگر از من بدی دیده‌اند مرا حلال نمایند. من نیز از سهم خودم از همه می‌گذرم.

و اما پدر و برادرم محمود! چند وصیت مهم دارم که آنرا اجرا نمایید: اول آنکه بعد از شهادتم سیاه نپوشید زیرا اگر ما به اصل شهادت اعتقاد داریم و شهید را زنده و در نزد خدا روزی‌خوار می‌دانیم، احتیاجی به عزاداری نیست و وصیت دیگر اینکه حدود یک ماه روزه بدهکار هستم و دیگر وصیتم این است که از کسانی پول گرفته‌ام و نمی‌دانم که چه کسانی هستند ولی به جای آنان دو هزار تومان پول بدهید و نیز نماز قضا برایم بخوانید. این را نمی‌دانم چقدر است مرا حلال کنید.

والسلام

کوچک شما رمضان صاحبقرانی

۱۳۶۵/۹/۲۲

ساعت ۳ بعدازظهر

خدایا! خدایا! تا انقلاب مهدی (عج) خمینی را نگهدار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.