2697

به یاد شهید حمید سربی

از شهید سربی گفتن واقعا سخت است. روح بزرگی داشت، شب قبل از شهادت ایشان در قلاویزان مهران به نیروها گفتند در مصرف آب صرفه جویی کنید ولی یادم نمی رود وضوی پر سر و صدای ایشان را. برآیم جای تعجب زیادی داشت. شهید سربی کسی بود که به حرفهایی که می زد عمل میکرد و برای همین هم بود که در آن زمان متوجه کار ایشان نشدم. به هر حال همان شب به خط دشمن که بالای تپه بود زدیم. در میانه تپه شهید کروبی را دیدم که با اسلحه اش که روی سینه اش افتاده بود به شهادت رسیده بود. به پیشروی ادامه دادیم. صبح شده بود که شهید سربی نزدمان آمد و گفت زیادی جلو آمده آید و با مرتب کردن نیروها نظمی به خط داد. در همین حین بود که به واسطه تلنگری که خورد متوجه مجروحیت ایشان در قسمت کمرشان شدم. با همان وضع داشت خط را مرتب می کرد. به واسطه علاقه ای که به ایشان داشتم هر روز برایش آیه الکرسی می خواندم. چون عملیات تمام شده بود دیگر فکر شهادت ایشان به ذهنم خطور نمی کرد. از هم جدا شدیم. کمی بعد از بیسیم شنیدم که حمید هم پر کشید. باورم نمی شد، به سرعت به سمتی که شهدا در وانت قرار می دادند رفتم. چهار نفر از برادران معراج را دیدم که دستان و پاهای شهید سربی را گرفته بودند و به سمت وانت می بردند. زیر پیراهنی ارغوانی رنگش هنوز در ذهنم است. قلب پاکش هدف قرار گرفته بود. تازه یاد وضوی شب قبلش افتادم. او می دانست که می خواهد برود. برای همین هم می خواست به بهترین نحو ممکن به دیدار یار برود. خدا ما را ببخشد و به حق بهترین یارانش که شهید سربی هم یکی از ایشان است به ما رحم کند.

«میرخانی»

2 پاسخ
 1. احمد
  احمد says:

  همه ی خوبی ها را در خود جمع کرده بود
  مومن واقعی ، با بهترین صوتش قرآن تلاوت میکرد ، به عربی صحیح و فصیح نماز میخواند ، خوش خط و نقاشیهای زیبا میکشید ، عنوان قهرمانی تیراندازی نیروهای مسلح داشت ،سخنوری عالم وعامل در هنگامه نصایح و آموزشهای رزمی و موعظاتش بود دوست ، برادر ،بزرگتر و مهربانترینی بود که در همرزمان او را تجربه کردم ، عکس بالا را خودم در آذر ماه ۱۳۶۴ در اردوگاه کرخه از او انداختم
  حشر الله مع الانبیا و الصدقین و الشهدا و الصالحین

  پاسخ دادن
 2. امیرعباس شعبانی
  امیرعباس شعبانی says:

  سلام و عرض ارادت.

  به اطلاع عزیزان میرساند مادر شهید گرانقدر موسی شعبانی به رحمت خدا رفته.

  عزیزان بزرگوار میتوانند برای مراسم سوم آنمرحومه روز دوشنبه ۴ اردیبهشت ۹۶ از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹ به حسینیه بهاریهای مقیم مرکز به آدرس خزانه بخارایی فلکه دوم خ سلامتبخش تشریف فرما شوند.

  با تشکر. هدیه بروح تمام شهدای راه حق صلوات

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *