آلبوم محسن فکور

26

از راست به چپ:

ردیف ایستاده: شهید حاج ابوالحسن، جمال کیا، عباس دارابی،؟ ،محسن شیرازی، ؟، محسن ضرغام، ؟؛ ؟، پازوکی، اصغر خندان، محمد حسین طوسی طهرانی، ؟

ردیف وسط: شهریاری، کاظم بیگی، عبدالله شیخیان، سید حسینی، محسن فکور، ؟

ردیف نشسته: سید حسین هاشمی، ؟، نوبخت، شهید رسول مددی

3 پاسخ
 1. مجيد صفار
  مجيد صفار میگه:

  با سلام. ردیف وسط کنار برادر شهریاری (که فکر کنم در بیت المقدس ۴ ، شکستگی و جراحت های زیادی پیدا کرد)، به ترتیب کاظم بیگی، عبدالله شیخیان و سید حسینی هستند (البته جاهای دیگه اسامی اشان هست). نفر اول نشسته در چپ با کلاه کاسکت، شهید مددی هستند. همیشه همینقدر آرام و دوست داشتنی بود. خدا با ائمه معصومین محشورش گرداند (که انشاالله جز این نیست). اما نفر پنجم ایستاده از چپ در مرصاد شهید شدند و اسم شان را فراموش کرده ام. ایشان بسیار مهربان، محترم و دوست داشتنی بود. برادر ِ این شهید عزیز هم در بیت المقدس ۴ در همین دسته سه بود (این عکس هم از دسته سه گروهان یک است). نمی دانم چطور بود که ایشان در انتقال مجروحین در پایان عملیات خیلی کمک کرده بود و سرتاسر لباس های خاکی ِ ایشان پر از خون شده بود. یکی از امتحانات بزرگ و ایثاری که شاید قابل سنجش نباشد، کمک به حمل و انتقال مجروحین در پایان عملیات بود، خصوصاً وقتی که خیلی خسته باشی. یادمه برادر عزیز حاج آقا رضا خلوجینی علیرغم قطع بودن یک پایشان وقتی در حال برگشتن به عقب بودیم، مرتب از تپه ها بالا و پایین می رفت و تمام نقاط کور، لابلای تپه ها، شیارها، داخل برخی سنگرها و امثال اینها را می گشت که مبادا شهید یا مجروحی جای مانده باشد. اینها همه جز معامله با خدا نبود و از انسانهای بزرگ بر می آمد که امیدوارم هیچگاه در پیچ و خم زندگی به فراموشی سپرده نشوند.

  سلام
  تشکر از شما
  انشالله که هیچکدوم از ما در پیچ و خم زندگی خودش رو فراموش نکنه و به دست فراموشی سپرده نشه
  آقا رضا که از بزرگواران ایثارگر هستند و خانواده های زیادی از شهدا مدیون زحمات ایشون در انتقال شهیدانشون به عقبه هستند

  پاسخ
 2. سيدحسين هاشمي
  سيدحسين هاشمي میگه:

  آقا محسن سلام
  نفر مابین برادران عباس دارابی و محسن شیرازی حسین زارع می باشد . دلم برای همه دوستان تنگ شده . چطوری میشه بر بچه ها رو دید ؟؟

  سلام
  ممنونم
  فکر کنم بهترین راه دیدن دوستان رفتن به هیئت گردان باشه
  شماره برادر میرزایی رو برای ایمیلتون فرستادم تا در صورت تمایل جهت هماهنگی با ایشون تماس بگیرید.
  موفق باشید و التماس دعا

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.