جشن حنابندان

مراسم حنابندان نیروهای گردان حمزه قبل از عملیات بیت المقدس ۴

از راست به چپ:
ردیف ایستاده: ؟، علی خرمجو، ؟، ؟، ضرغامی، ؟، ؟
ردیف نشسته: شهید قاسم یار احمد، شهید حاج کیانی، ؟، احمد شیخ سفلا (دایی شهید فخرالدین)

خاطره ای از شهید قاسم یار احمد

به روایت: مهدی خراسانی

«آخرین بار که قاسم اومد مرخصی، دخترش تازه به دنیا اومده بود. ما انتظار داشتیم که چند وقتی رو مرخصی بمونه و بعد بیاد جبهه. قرار بود ده روزی رو مرخصی بمونیم اما یکی دو بیشتر از مرخصی نگذشته بود که اومد دم خونه ما و گفت: مهدی! میخوام برگردم جبهه!

گفتم: قاسم! تو که تازه بچه‌ات به دنیا اومده!

گفت: مهدی! آخه دخترم خیلی شیرین و دوست داشتنیه. می‌ترسم اونقدر وابسته‌اش بشم که دیگه نتونم بیام جبهه، پس بهتره کمتر بمونم.

… برگشتیم جبهه. در حقیقت اون بار اولین باری بود که دخترش رو دید و آخرین باری بود که اومد مرخصی. چند وقتی از برگشتنمون به جبهه نگذشته بود که عملیات بیت المقدس ۴ در منطقه سد دربندی خان شروع شد. چند روز بعد در پدافندی همان عملیات روی تپه المهدی بود که قاسم برای انتقال نیروهای گردان عمار به سمت پایین تپه المهدی رفت تا اونها رو به بالای تپه راهنمایی کنه و گردان حمزه بتونه محور پدافندی رو به گردان عمار تحویل بده.

به علت تأخیر قاسم در رسیدن به پایین تپه بود که فهمیدیم حتما براش اتفاقی افتاده. وقتی بیسیم زدن و گفتن قاسم هنوز نرسیده پایین، من و اکبر طیبی معطل نکردیم. دویدیم به سمت همون مسیری که قاسم قرار بود ازش بره پایین تپه. حدسمون درست بود. ترکش خمپاره خورده بود به سرش و در حالت سجده به شهادت رسیده بود.

یادش به خیر، روحش شاد.»

2 پاسخ
  1. حسن شمسيان
    حسن شمسيان میگه:

    سلام حاج عباس خدا وکیلی از دیدن عکسها لذت بردم یادش بخیر چه دورانی بود راستی حاج عباس از من و مهدی شیدائیان تو آلبوم شما یا گردان عکسی نیست اگر چیزی پیدا کردی ممنون میشم تو سایت بذاری به امید دیدار دوباره .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.