شهید محمود تاج الدین

tajeddin

«رضای خدا را هدف قرار ده

و با دقت تمام مسیری که تا رسیدن به این هدف باید پیموده شود را عبور نما

و مواظب خودت باش

چرا که شیطان در هر لحظه و هر جای این سفر انتظارت را می‌کشد»

بسم الله الرحمن الرحیم

با نام آن که بی نام او هیچ چیز را جلوه و جلالی نیست

اللهم اَنتَ کَما اُحِبُّ وَ اجعَلنِی کَما تُحِب

خداوندا تو آنگونه‌ای که من دوست دارم، پس قرار ده مرا آن طور که خود می‌خواهی (انشاءالله)

اِنّی سِلمٌ لِمَن سالَمَکُم وَ حَربٌ لِمَن حارَبَکُم یا ابا عبدالله

بدرستی که دوستیم با دوستان شما و دشمنیم با دشمنان شما

بیا ای برادر جان، در اخلاق و رفتار خود بنگریم و از خود بپرسیم که آیا ما این گونه‌ایم؟

اللّهم عَرِّفنی نَفسَک

در گوشه‌ای نشسته و به فکر فرو رفته‌ام. اما چه فکری؟ به درون خود رجوع می‌کنم تا بلکه در اعماق وجود خویش چیزی بیابم و آن را در صفحه کاغذ بنویسم. اما هر چه فکر می‌کنم و هر چه بیشتر در خویش می‌نگرم پوچی و بی‌ارزشی، حقارت و ذلیلی خویش را بیش از پیش درمی‌یابم. آخر چه میتوانم بنویسم؟ آیا کسی که در آغاز دوران نوجوانی بار سنگینی از گناه و معصیت و غفلت از یاد خدا را به همراه دارد، قادر به پند و اندرز می‌باشد؟

با وجود آن که در خود چیزی نمی‌بینم و خود را حقیر می‌پندارم، آری با این وجود چند کلامی به عنوان نصیحت اگر چه خود هیچگاه نتوانستم به آنها عمل کنم، برای شما می‌نویسم.

قال علی (ع)

اَلمؤمِن قَوّالٌ وَ عَمّالٌ

مؤمن می‌گوید وعمل می‌کند

اولین مسئله‌ای که بعد از حضور در جبهه توجه‌ام را به خود جلب کرد. صفا و صمیمت، خلوص نیت و معنویت برو بچه‌های رزمنده می‌باشد. آری برادر جان، جبهه مکانی مقدس است که جای جای آن خون پاک شهیدی شستشو نموده است وهر کس که به عنوان رزمنده اسلام مشغول به خدمت می‌باشد، وظیفه‌ای به گردن دارد. برادر جان در تمامی امور و اعمال خویش خدا را ناظر بر اعمال خویش بدان و با نیت خالص و با ایمان قوی در راه کمک به اسلام عزیز کوشش نما! رضای خدا را هدف قرار ده و با دقت تمام مسیری که تا رسیدن به این هدف باید پیموده شود را عبور نما و مواظب خودت باش چرا که شیطان در هر لحظه و هر جای این سفر انتظارت را می‌کشد. در نمازها و دعاهایت امام عزیزمان و دوستان همسنگرت را هرگز فراموش ننما و در آخر باید بگویم که برادر جان! آنطور و آنگونه باش که در آن دنیا، آن هنگام که ما را از کنار رفقای شهیدمان عبور می‌دهند، سرافکنده و شرمنده مباشیم.

خدایا نیت ما را خالص بگردان

خدایا ما را مدیون خون شهدا مگردان

به امید لقاء حق

محمود تاج الدین

۶۷/۳/۲۴

پادگان دوکوهه

94

3 پاسخ
 1. مصطفي تاج الدين
  مصطفي تاج الدين میگه:

  با سلام ؛
  من برادر شهید محمود تاج الدین هستم. برای همه عزیزانیکه در ۸ سال دفاع مقدس از دین و کشور خود دفاع کردند آرزوی توفیق روزافزون رااز درگاه خداوند متعال خواستارم .
  من نمیدانم که صاحب امتیاز این وب سایت کدام یک از دوستان می باشد و لی از شما یک خواهش دارم . مادر شهید محمود تاج الدین در بستر بیماری میباشد. برایش دعا کنید. متشکرم.
  ———–
  سلام آقا مصطفی
  من خواهر شهید فخرالدین و همسر مهدی خراسانی از همرزمان برادرتون هستم. برادر شما اونقدر برای همه عزیز بوده که همسر من بعد از بیش از ۲۰ سال هنوز عکس برادرتون رو تو کیفش نگهداشته. برای مادر گرامیتون آرزوی سلامتی می کنم و امیدوارم که خدا هر چه زودتر شفاشون بده.
  سلام برسونید

  پاسخ
  • گلستانی
   گلستانی میگه:

   اقا مصطفی عزیز انشاالله خدای رحیم به مادرتون سلامتی کامل عنایت کنه و سایه شون سالهای سال بربالای سرتون باشه انشاالله اقامحمود هم همه مارو شفاعت کنه که نیازمند نگاه اونا هستیم ……………………..یادم میاد قبل از عملیات تو اردوگاه اناهیتا کرمانشاه بچه های گردان رفته بودند مرخصی من مونده بودم با چند نفر از بچه ها منجمله محمود که مرخصی نرفته بود اون خیلی زرنگ بود خوشرو و باادب هر روز توی اتاقشون مینشست و کلی کتاب اورده بود و مرور میکرد کتابهای تحصیلیش رو بیشتر اهمیت میداد شاید باورتون نشه شاید ساعتهای متوالی توی اتاق به درس خوندن مشغول میشد .من هر موقع میرفتم تو اتاقشون میدیدم سرگرم درس خوندنه یادش بخیر شهید قائمی هم بوداونا خیلی با هم رفیق بودند اخر هم هردوی اونا شهید شدند ……….شادی روحشون صلوات

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.