آلبوم طاهر مؤذن

(18674)« این عکس از سنگر سوله مانندی در خط پدافندی گردان سلمان در منطقه پیشانی در جاده فاو- ام القصر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ تا جایی که می دانم توسط برادر مهدی عباسی گرفته شده است.

سنگر ما کوچکتر از این بود و وقتی من و یکی دیگر از دوستان وارد آن شدیم وضعیتش به این شکل بود که به سختی میشد در آن به حالت رکوع ایستاد و وقتی در آن دراز می کشیدیم پاهایمان روی دیواره سنگر می ماند مگر آن که آن را جمع میکردیم . یادم هست که من به دوستم گفتم دو نفر دیگر را هم صدا کنیم هرچند جا تنگ می شود اما به زور خود را چهار نفری جای میدهیم. اما وقتی مسئول دسته پرسید چند نفر هستید کاری کرد که در سنگر ۱۱ نفر قرار گرفتند. اما این سنگری که عکس آن در اینجا هست اندکی بزرگتر از سنگر ما بود و ۱۷ نفر از جمله فرمانده گروهان برادر طاهر موذن، مرحوم نادر درویش(خدا انشاء اله غریق رحمتش کند و با امام رزمندگان محشورش نماید)، برادر فلاح مسئول دسته و معاونش ترابی، اسماعیل اصلانی، برادر شهید اعرابی که وی تنها شهید در این سنگر بود. تا جایی که من می دانم این حفره توسط گلوله مستقیم تانک ایجاد شد در حالی که بیش از ۱۷ نفر در این سنگر بسته حضور داشتند. برادر طاهر موذن و یکی دو نفر دیگر را اندکی موج گرفت مقل برادر نادر درویش که پایش را موج گرفته بود . تا جایی که حافظه ام یاری می کند یکی از برادرها بنام حیدری وقار که اتفاقا عکس تکی وی در این مجموعه قرار دارد نیز ترکشی به ران پایش خورد. این حادثه دو مجروح شدید داشت . یکی برادر اصلانی و دیگری به برادری به نام شهاب که فامیلی وی یادم نیست ولی پدرش امام جماعت در قلهک بود. همچنین برادر اعرابی نیز با ترکشی که به سرش اصابت کرده بود شهید شدند.»

3 پاسخ
 1. سلمان فارسی
  سلمان فارسی گفته:

  سلام!!!
  اینجا خمپاره خورده؟
  مکان و سال این عکس را می گوئید؟

  سلام
  به نظر همینطور باشه
  متأسفانه نمیدونم
  امیدوارم دوستان کمک کنند

  پاسخ
 2. حمید داودآبادی
  حمید داودآبادی گفته:

  اگر اشتباه نکنم این عکس باید اسفند ۶۴ در سنگرهای گردان حمزه که در جاده فاو به ام القصر مستقر بودند، گرفته شده باشد. چون در آنجا روز ۲۵ اسفند چنین اتفاقی افتاد و چند تن از بچه های گردان شهادت که به گردان حمزه مامور شده بودند بر اثر اصابت گلوله کاتیوشا به سقف سوله شهید شدند.
  شهیدان نصرت الله پالیزبان
  علی موسیوند
  فرامرز عزتی پور

  تشکر از لطفتون
  خیلی ممنون

  پاسخ
 3. از رزمندگان گردان حمزه
  از رزمندگان گردان حمزه گفته:

  با سلام . این عکس از سنگر سوله مانندی در خط پدافندی گردان سلمان در منطقه پیشانی در جاده فاو- ام القصر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۵ تاجایی که می دانم توسط برادر مهدی عباسی گرفته شده است. سنگر ما کوچکتر از این بود و وقتی من و یکی دیگر از دوستان وارد آن شدیم وضعیتش به این شکل بود که به سختی میشد در آن به حالت رکوع ایستاد و وقتی در آن دراز می کشیدیم پاهایمان روی دیواره سنگر می ماند مگر آن که آن را جمع میکردیم . یادم هست که من به دوستم گفتم دو نفر دیگر را هم صدا کنیم هرچند جا تنگ می شود اما به زور خود را چهار نفری جای میدهیم. اما وقتی مسئول دسته پرسید چند نفر هستید کاری کرد که در سنگر ۱۱ نفر قرار گرفتند. اما این سنگری که عکس آن در اینجا هست اندکی بزرگتر از سنگر ما بود و ۱۷ نفر از جمله فرمانده گروهان برادر طاهر موذن، مرحوم نادر درویش(خدا انشاء اله غریق رحمتش کند و با امام رزمندگان محشورش نماید)، برادر فلاح مسئول دسته و معاونش ترابی، اسماعیل اصلانی، برادر شهید اعرابی که وی تنها شهید در این سنگر بود. تا جایی که من می دانم این حفره توسط گلوله مستقیم تانک ایجاد شد در حالی که بیش از ۱۷ نفر در این سنگر بسته حضور داشتند. برادر طاهر موذن و یکی دو نفر دیگر را اندکی موج گرفت مقل برادر نادر درویش که پایش را موج گرفته بود . تا جایی که حافظه ام یاری می کند یکی از برادرها بنام حیدری وقار که اتفاقا عکس تکی وی در این مجموعه قرار دارد نیز ترکشی به ران پایش خورد. این حادثه دو مجروح شدید داشت . یکی برادر اصلانی و دیگری به برادری به نام شهاب که فامیلی وی یادم نیست ولی پدرش امام جماعه در قلهک بود. همچنین برادر اعرابی نیز با ترکشی که به سرش اصابت کرده بود شهید شدند. عکس خودم را که بلا فاصله بعد از این حادثه در سنگر گرفتم به همراه عکس برادر اصلانی که در زمان مجروحیت توسط مهدی عباسی گرفته شده به ایمیل گردان حمزه info@gordanhamze.ir و f.mehdibarzi@gmail.com میفرستم تا در کنار این عکس قرار گیرند

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.